Policie Pardubického kraje informuje

18.9.2018

Článek č. 9 na téma "Zabezpečení chat a chalup před zimou ". Článek je zameřen na rady, jak ochránit své rekreační objekty před zimou. Policie má na mysli ochranu před krážeží. Idkyž policejní kynologové se svými čtyřnohými miláčky, provádějí pravidelné kontroly chatových oblastí, není v silách policie, aby uhlídala všechny objekty.  Starost o zabezpečení těchto objektů musejí mít především jejich majitelé. Více se dočtete v příloze. 

Přečtěte si více informací v článku, který naleznete - ZDE

22.8.2018

Hola hola, škola volá. Článek č. 8 přináší užitečné rady pro rodiče, jejichž děti se chystají poprvé do školy. Policie Pardubického kraje nás upozorňuje na bezpečnou cestu dětí jak do školy, tak i ze školy. Radí, aby rodiče pripomněli dětem bezpečné chování na chodnících, silnicích a při přecházení. Připravte je předem na cestu do školy a na vyjímečné situace, které se mohou přihodit. Proberte s dětmi i rizika mluvení s cizími lidmi, nastupování do aut s cizími lidmi apod. Druhým tématem článku, je hrozící šikana, najdete zde první kroky jak předejít šikaně nebo naopak první kroky pokud máte podezření na šikanu. To vše a mnohem více si přečtěte v novém článku. 

Přečtěte si více informací v článku, který naleznete - ZDE

13.7.2018

Prázniny jsou v plném proudu, a policie Pardubického kraje prázdniny neznají, přinášejí nám článek č. 7, v kterém nás informuji o tom jak se pohybovat v lesích a na jiných místech pro případ zabloudění a ztráty v cizím prostředí. Uvádejí základní zásady jak postupovat, jak se chovat a jak se vyvarovat těmto situacím. 

Přečtěte si více informací v článku, který naleznete - ZDE

13.6.2018

Blíží se prázdniny a s ním přichází další článek č. 6 s radami právě na prázdniny. Policie by ráda apelovala na rodiče ve vztahu k vysvědčení, aby neúspěchy svých dětí brali rozvážně.

Pozor na prázdninový provoz na silnicích, kdy se zvyšuje počet aut, cyklistů a motorkářů, ale také uzavírek, oprav, teplotních změn a kolon. Radí k opatrnosti, pozornosti, ohleduplnosti, dostatku času na cestvování, dostatku tekutin na cestách, sledování aktuální stavy dopravy a také aby dbali na bezpečně uložený náklad ve svém vozidle. Cyklisté nezapoměňte používat ochranné pomůcky. 

Nastává i období dětských táborů a volnočasových aktivit dětí. Poučte své děti o bezpečnosti a rizicích spojené strávením volného času. Mějte přehled o svých dětech co právě dělají a s kým. 

Pozor i na sociální sítě, nesdílejte zde své fotografie, ať Vás při návratu z dovolené nepřivítá prázdný byt. Při odjezdu na dovolenou či výlet se ujistěte o zabezpečení svého obydlí. Při cestě do zahraničí si zkontrolujte platnost všech cestovních dokladů a zaznamenejte si všechna důležitá místa a čísla konzulátních míst pro případ potřeby. 

Přečtěte si více informací v článku, který naleznete - ZDE

16.5.2018

Je tu měsíc květen a s ním i článek č. 5, tentokrát na téma "Osobní bezpečí". Jak předcházet okradení, přepadení nebo jak neusnadňovat práci kapsářům. Řada poškozených, především pak těch starších, při výsleších říká, že se otočili opravdu jen na vteřinu třeba u regálu v obchodě anebo, že si nevšimli, že by jim někdo v autobuse do kabelky sahal. Tak jak se tedy chránit a předejít tomu, se práve dozvíte v tomto článku. 

Přečtěte si více informací v článku, který naleznete - ZDE


18.4.2018

V měsíci dubnu je článek č. 4 pod názvem  „Začněme spolu aneb kolami dolů“. jedná se o nový celorepublikový preventivní projekt Policie České republiky a Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR zaměřený na bezpečnost řidičů motocyklů.

Pilotní akce tothoto programu se uskuteční v Pardubickém kraji v neděli 22. dubna 2018. Zhruba v 10 hodin odstartuje z Pardubic společná jízda zájemců z řad motorkářů v doprovodu dopravních policistů na motocyklech. Trasa výjezdu povede přes Seč – Horní Bradlo – Trhovou Kamenici – Nasavrky – Ležáky – Prosetín – Skuteč – Luži až na polygon do Vysokého Mýta, kde bude pro všechny připraven zhruba čtyřhodinový program.

Přečtěte si více informací v článku, který naleznete - ZDE


19.3.2018

Měsíc březen s sebou přináší článek č. 3, který se bude věnovat oblasti silničního provozu, chodcům, cyklistům, řidičům a především seniorům v dopravě. Článek vám prozrazí kdo je to vlastně chodec a jaké má povinosti. Kdo by měl nosit reflexní prvky a kde. Zda je v pořádku cyklista s nákupem na řidítkách a s deštníkem v ruce.  Jaká hrozí pokuta pro cyklisty pod vlivem alkoholu. A v neposlední řadě připomene zdravotní prohlídky u řidičů starších 65 let. 

Přečtěte si více informací v článku, který naleznete - ZDE

 

15.2.2018

Je tu článek č. 2 nazvaný LIDSKÝ HYENISMUS, který je o podvodech páchaných na seniorech. 

Přečtěte si více informací v článku, který naleznete - ZDE


22.1.2018

Články se budou týkat různých temat, která budou pro Vás určitě zajímavá a přínosná. V prvním článku si připomete základní čísla tísňového volání 150, 155, 158, 112  a dokonce i číslo pro neslyšící. Nabídnou Vám i mnemotechnické pomůcky jak si je dobře zapamatovat. 

Dále Vás tento článek seznámí jak správně podat trestní oznámení CO, KDO, KDY, KDE, JAK ......

Pokaždé budou články k dispozici na těchto webových stránkách, které naleznte buď přes INFORMACE - POLICIE ČR - TÉMATICKÉ ČLÁNKY nebo proklikem  - ZDE